Aktualności

Barbórka

BarbórkaZ okazji Barbórki życzę całej Braci Górniczej wytrwałości w wykonywaniu ciężkiej pracy. Niech codzienne obowiązki będą dla Was źródłem satysfakcji, a św. Barbara otaczała Was i Wasze rodziny opieką. Życzę szczęścia i powodzenia zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Szczęść Boże!

Kryta pływalnia w Radzionkowie

W czerwcu została podpisana umowa na wykonanie projektu budowalnego dla krytej pływalni, która ma powstać przy hali sportowej. Wstępna koncepcja zakłada wykonanie projektu basenu sportowego o wymiarach 25x12,5 m oraz basenu do nauki pływania, strefy rekreacyjnej oraz saun.

Budynek pływalni będzie połączony z budynkiem hali sportowej, które razem stworzą kompleks sportowy w tej części miasta. Projekt ma być gotowy do końca 2019 roku. Założeniem powstania krytej pływalni jest, by służyła ona głównie dzieciom szkolnym do nauki pływania, a w godzinach wieczornych i popołudniowych komercyjnie mieszkańcom Radzionkowa.

Międzynarodowa Konferencja Ekonomiczna

Po raz kolejny w Radzionkowie zorganizowano Międzynarodową Konferencję Ekonomiczną „Projekty lokalne i regionalne – współzależność interesariuszy projektu”. W tym roku organizatorem był także Instytut Nauk o Zarządzaniu i Jakości Wyższej Szkoły Humanitas. Celem konferencji była wymiana doświadczeń zdobytych przez samorządy lokalne i regionalne, sektor nauki oraz przedstawicieli świata biznesu. W konferencji wzieli udział m.in. wykładowcy z Université du Québec à Chicoutimi w Kanadzie.

Nowy Testamyntu po ślonsku wyprzedany

Kochani, kończy się pewien etap, z rozrzewnieniem patrzę na to co było, ale ufam, że to dopiero początek wspaniałej drogi Nowego Testamyntu po ślonsku. Nakład rozszedł się całkowicie, wznowienia nie przewidujemy.