Aktualności

Modernizacja linii kolejowej

PKP PLK rozpoczynają przebudowę linii kolejowej przebiegającej przez Radzionków. W ramach zadania przebudowane będą wiadukty kolejowe nad ulicami Kużaja i Zejera, zmodernizowane zostaną perony na stacjach kolejowych, powstanie przejście podziemne w okolicy ul. Anieli Krzywoń. W 2021 roku będą realizowane prace projektowe, a remont przewidziano na lata 2022- 2024.

Znaczek upamiętniający deportacje Górnoślązaków

Od 6 listopada br. w obiegu jest znaczek pocztowy upamiętniający 75 rocznicę deportacji Górnoślązaków w głąb ZSRR. Autorem projektu jest Pan Adam Kultys, który na znaczku przedstawił lokomotywę z tzw. krowiokami, fragment śląskiej kopalni oraz Donbas.

Oprócz znaczka Poczta Polska wydała, w limitowanej wersji, kopertę FDC, czyli kopertę Pierwszego Dnia Obiegu. Widnieją na niej materiały ze zbiorów radzionkowskiego Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku.

Głosowanie w budżecie partycypacyjnym

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone przez mieszkańców naszego powiatu do realizacji w 2021 roku w ramach budżetu partycypacyjnego. Głosowanie potrwa do 19 października do godziny 12:00. Zachęcam do głosowania na projekt radzionkowski, remont chodnika w ciągu ul. Długiej od skrzyżowania z ul. Śródmiejską do skrzyżowania z ul. Danielecką (nr 7).
Od tego roku w głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec powiatu, bez względu na wiek. Jednak w przypadku osoby małoletniej wymagane będzie wyrażenie zgody opiekuna prawnego na udział dziecka w głosowaniu.

ZAGŁOSUJ