Apel

Drodzy Radzieńczanie,

Rozpoczynamy kolejny tydzień w rzeczywistości nieodłącznie związanej z ogłoszoną w Polsce epidemią.
Gmina Radzionków, wspierając Sanepid w prowadzeniu testów na obecność koronawirusa, wynajęła specjalny ambulans, który będzie pobierał próbki do badań od osób zamieszkałych na terenie naszego miasta. Wymazobus będzie obsługiwał te osoby, które przebywają na kwarantannie w wyniku decyzji administracyjnej. Dzięki tej inicjatywie, wydatnie zmniejszy się czas oczekiwania na wykonanie testów i poprawi się tym samym diagnostyka wśród naszych mieszkańców.
Przed nami także nauka świętowania, ważnych dla naszej społeczności, wydarzeń w nowej formule. W najbliższą niedzielę, w trakcie odpustu w parafii pw. św. Wojciecha, nie będzie odbywał się handel uliczny. Zmianie ulegnie także forma tegorocznych obchodów Święta 3-go maja. W tym roku, nie odbędą się uroczystości pod Pomnikiem Powstańców Śląskich na Placu Letochów z udziałem wojska, harcerzy, młodzieży, orkiestry i organizacji pozarządowych. Ze względów bezpieczeństwa, osobiście złożę pod pomnikiem wiązankę kwiatów w imieniu wszystkich mieszkańców naszego miasta.
Dni Radzionkowa również zostały odwołane. Od dłuższego czasu trwały rozmowy na ten temat, część artystów i wykonawców zadeklarowała już swój udział w przyszłorocznej imprezie, którą planujemy na dni 11-13 czerwca 2021 roku. Mając na uwadze zdrowie naszych mieszkańców oraz przyjeżdżających do nas gości, odwołaliśmy również tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych „Fyrtek”.

Życząc Państwu dużo zdrowia i wytrwałości, serdecznie wszystkich pozdrawiam.